Post 46

Redukce vrásek díky kolagenu?

Dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná nezávislá studie, které se zúčastnilo 69 žen, s cílem sledovat účinnost kolagenních peptidů užívaných v produktech Startes® – Krása a mladistvý vzhled na biofyzikální ukazatele stárnutí.

Po 8 týdnech bylo zjištěno, že ve vzorku žen ve věku 35 až 55 let se u starších studovaných žen výrazně zlepšila elasticita pokožky – až o 15 % ve srovnání s placebem. Tento účinek bylo možné změřit již po 4 týdnech perorální suplementace kolagenními peptidy.

Druhá, placebem kontrolovaná studie testovala více než 100 žen ve věku 45 až 65 let. Studie prokázala, že užívání kolagenních peptidů užívaných v produktech Startes® – Krása a mladistvý vzhled v množství 2 500 mg již po 4 týdnech výrazně snižuje objem očních vrásek a vede ke zvýšení koncentraci kožního prokolagenu typu I o 65 % a elastinu o 18 %.

Závěrem tak lze říci, že perorální denní příjem specifických bioaktivních kolagenních peptidů užívaných v produktech Startes® – Krása a mladistvý vzhled v množství 2 500 mg snižuje výskyt kožních vrásek a má pozitivní vliv na syntézu dermálního extracelulárního matrixu.

Samozřejmě i mladší ženy mohou využívat výhod proti stárnutí, doplňovat zásoby kolagenu v těle, aby si udržely zdraví vlasů, pokožky a nehtů v době, kdy se začínají zásoby snižovat a stárnutí pomalu projevovat.

Více informací můžete najít ve studii: Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis Proksch E., Schunck M., Zague V., Segger D., Degwert J., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, December 2013